ההורים של חבר שלי מרוקאים פרימיטיביים בגללם נפרדנו לצערי אמא של החבר לא אוהבת אותי חתמנו חוזה בדירה לגור ביחד ויומיים לפני המעבר הבחור נפרד ממני. למה? כי ההורים שלו לא אוהבים אותי. עברנו 8 חודשים הכי מדהימים בעולם וברגע אחד הוא וויתר. יש לציין שאני אשת חיל בביתו-מנקה עושה כלים מגישה, כביסות הכל. הקשר היה עמוק דיברנו על חתונה וחלומות והבטחות והתחזקות. צר לי לומר ש"נפלנו" הוריו מרוקאים פרמיטיבים מהמושב ניסיתי לדבר עימם אך לשווא והוא לא נלחם עלי!

תשובה מהרב רביד נגר
אחותי היקרה, אני חושב שמה שקרה קרה לטובתך , כתבת שאת "אשת חיל" , צר לי לאכזב אותך, אבל יהודיה אשת חיל לא נכשלת באיסורי כרת ! על שלושה דברים... על שאינה זהירה בחלה , בנידה ובהדלקת הנר...

יש שלושה דברים שכל יהודיה צריכה לשמור ולהקפיד בהם.
א) חלה - הפרשת חלה (לא לאכול דברים לא מעושרים)
ב) נדה - טהרת משפחה (לא לגעת בגברים בשום פנים ואופן)
ג) הדלקת הנר - שמירת שבת (לא להעיז לחלל שבת חלילה)

אשה שמקפידה באלה זוכה להיות באמת אשת חיל , אשה שמנקה את הבית ולא מנקה את הנפש שלה , מה שווה כל הניקיון שהיא עושה? מה שווה כל הניקיון החיצוני אם כל החלק הפנימי שלה מקולקל? בדיוק כמו שבפירות יש כמה סוגים.

כי האדם הוא עץ השדה. (רמזים בחז"ל)
1) יש פרי שכולו נאכל - כמו צדיק שכולו עובד ה' בחינת: "כל עצמותיי תאמרנה..."
2) יש פרי שיש בתוכו גרעין ובחוץ פרי - זה אדם שבנפשו הוא פגום ובגופו שלם
3) יש פרי שבחוץ יש בו קליפה ובפנים פרי - זה אדם שגופו פגום ונפשו שלימה

אם את רוצה להיות מבורכת , אם חשקה נפשך להיות אשת חיל אמיתית ולא להיות על תקן מנקה או על תקן תאילנדית בבית ח"ו , תני לו מה שאין אצל נשים אחרות, תני לו צניעות וביישנות , כי פריצות יש אצל כל הנשים , אל תהיי האובייקט שלו , אל תהיי אשתו למטרת סיפוק יצריו , את לא בובה על חוט שמחזיקים עד שהיא מתקלקלת וזורקים אותה , את לא עגבניה בשוק שכולם צריכים למשש או כלי חד פעמי חלילה.

אם לא תעריכי את עצמך , לא יעריכו אותך , לא ילחמו עליך , ידברו איתך על חתונה אבל לא יתחתנו איתך. לא חסרות נשים שמפקירות את גופן , גברים מחפשים נשים נאמנות שלא יפקירו את גופן , כי כל גבר אומר לעצמו בלב: "אם היא נכשלה לפני החתונה ובגדה בה' יתברך מי מבטיח לי שהיא לא תיכשל עם אחרים אחרי החתונה ותבגוד בי? אם היא בגדה במלך מלכי המלכים למה שהיא לא תבגוד בי???????"  לכן אני מזהיר את התלמידים שלי להתרחק מנשים שלא שומרות טהרה ונגיעה כמו מאש , אבל אם אשה עושה תשובה , ועלתה למסגרת תורנית טובה לא לפסול אותה
ח"ו כי אם ה' יתברך סלח לה , מי אנחנו שלא נסלח לה .

אם תהיי אשת חיל , יקויים בך מאמר חז"ל: "מצא אשה מצא טוב" ומאמר הגמרא:
"כל אדם שאין לו אשה שרוי בלא שמחה , בלא ברכה בלא טובה , במערבא אמרו בלא תורה ובלא חומה , רבא בר עולא אמר אף בלא שלום". (יבמות מב)
אבל אם לא תשמרי על קדושתך וכבודך יקויים בך: "מוצא אני מר מ... את האשה".

לסיכום: ההורים שלו לא מרוקאים פרמיטיביים, ההורים שלו חכמים נבונים וקדושים שהרחיקו אותך ממנו , כי אם היית ממשיכה להכשיל אותו היית מורידה אותו לאבדון ! וגורמת  לו להתחייב באיסורי כרת שעונשיהם קשים מאוד בשמים. אני מברך אותך שתזכי לעשות תשובה על מעשיך ותזכי להיות אשת חיל ששומרת על צניעותה ולא אשת חיל שמתנהגת כמו חיילת ושפחה , יש חייל ויש חייל , הבחירה בידיים שלך.
גברים לא נלחמים על נשים שקלות להשגה , נלחמים על דברים שקשה להשיג , נלחמים על ירושלים , לא נלחמים על מדבר שומם ובוער כתנור ודי לחכימא ברמיזא.

אשמח אם תקראי את השאלה הבאה: "טהרת המשפחה יש לי בעיה רצינית בצניעות"
אני נשואה + 2 איך אני יכולה לתקן חטא חמור שעשיתי עם גבר לפני החתונה????


עוד בנושא: דירה , פרידה , פרמיטיביים , מרוקאים , נפלנו , אשת חיל , מנקה , חוזה , מדבר , מצא אשה , מסגרת , תורנית , טהרה , חלה , נדה , הדלקת הנר , שבת , אבדון,
    
1
כל הזכויות שמורות